Mądre i odpowiedzialne wspieranie aktywności młodych ludzi w Internecie

10.02.2020   Autor: Redakcja
634---138
Zapraszamy wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć jak wspierać młodzież, by ograniczyć czas ich biernego uczestnictwa w Internecie, na rzecz wykorzystania go w celu ich osobistego rozwoju.

Nadnotecki Instytut UAM w Pile organizuje inspirujące spotkanie dla nauczycieli, rodziców, trenerów oraz wszystkich zainteresowanych, którym bliscy sercu są młodzi ludzie. To już drugi otwarty wykład Prof. Pyżalskiego w pilskim Instytucie UAM, tym razem poświęcony mądremu i odpowiedzialnemu wspieraniu aktywności młodych ludzi w Internecie.

Prof. UAM dr hab. Jacek Pyżalski – szeroko znany i ceniony przez nauczycieli i rodziców profesor UAM (Zakład Specjalnych Potrzeb Edukacyjnych), pedagog specjalny, trener w obszarze komunikowania i trudnych zachowań oraz ekspert w zakresie edukacji medialnej. Od lat bada wpływ technologii informacyjno-komunikacyjnych na życie społeczne młodzieży. Interesuje go zarówno negatywny aspekt korzystania z Internetu, w tym cyberprzemoc rówieśnicza, jak i pozytywny, polegający np. na wspomaganiu uczenia czy rozwoju osobistego. Uczestnik i koordynator ok. 60 krajowych i międzynarodowych projektów badawczych oraz autor licznych publikacji.
Czy z Internetu można czerpać coś dobrego i cennego?
Czy to możliwe, że Internet jest dla młodzieży narzędziem realizacji ich naturalnych, rozwojowych potrzeb?
Czy rzeczywiście młodzież potrzebuje pomocy dorosłych do kreatywnej obsługi nowych technologii?

W świetle najnowszych badań okazuje się... że tak! Te same badania wskazują jednak, że nasi podopieczni najczęściej są wyłącznie biernymi odbiorcami serwowanych im treści, a granice rzeczywistości online i offline zacierają się.

Udział w wykładzie jest nieodpłatny, ale wymaga wcześniejszej rejestracji poprzez internetowy formularz zgłoszeniowy dostępny TUTAJ (najpóźniej do dnia 12. lutego do godz. 16:00).

opr. Nadnotecki Instytut UAM w Pile

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group