Dwujęzyczna klasa w szkole podstawowej w Wałczu

09.02.2020   Autor: Jakub Sierakowski
Dwujęzyczna klasa w Wałczu. To pionierski w naszym regionie projekt. Uczniowie mają dzięki temu lepiej poznać język angielski.

- I really like the language and I think that it's really cool - powiedziała jedna z uczennicO tym, że język angielski jest „cool” wiedzą w Szkole Podstawowej nr 1 w Wałczu, czyli tzw. „Kornelówce”. Pięć godzin nauki języka obcego od siódmej klasy i niektóre przedmioty w języku angielskim – to wszystko już od września.


 
Mamy wiele dzieci zarówno w naszej szkole, jak i pewnie w szkołach na terenie Wałcza i najbliższych okolic, które chcą się rozwijać językowo. Język obcy świetnie jest znać i jest to wręcz wymóg w dzisiejszych czasach i myślę, że każdy to rozumie - tłumaczy Ewa Hołowska – Kędzierska, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 1 w Wałczu. 
 
Na pewno rozumieją to uczniowie. Pomimo bardzo młodego wieku, już teraz myślą o swojej przyszłości. Myślę, że znajomość języka angielskiego pomoże mi w wielu aspektach. Na przykład znalezienie dobrej pracy za granicą, porozumiewanie się z innymi ludźmi ponieważ wiemy, że angielski jest jednym z najbardziej popularnych języków obcych - powiedział Ignacy Forysiewicz, uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Wałczu. 
 
A konkretniej według badań Uniwersytetu w Dusseldorfie językiem, którego uczy się najwięcej ludzi na świecie. Ponad 1,5 miliarda. Aby dołączyć do tego grona, uczniowie „Kornelówki” po angielsku będą uczyć się historii oraz geografii. Na początek to nie będzie tak skomplikowane, jak nam się wydaje. Będą poznawać specjalistyczne słownictwo związane z geografią właśnie po to, żeby później móc go swobodnie używać. Poznają nazwy geograficzne - wyjaśnia nauczycielka SP 1 Olesia Kurzak
 
Wnioski o przyjęcie do klasy można składać do 8 kwietnia. Szkoła sprawdzi predyspozycje językowe kandydatów trzy tygodnie później. A 3 lipca ogłosi listę uczniów przyjętych do dwujęzycznej klasy.

fot. poglądowa Pixabay

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group