Więcej pieniędzy dla Warsztatów Terapii Zajęciowej i Centrów Integracji Społecznej?

30.01.2020   Autor: Jakub Sierakowski
303---54
Więcej pieniędzy dla Warsztatów Terapii Zajęciowej i Centrów Integracji Społecznej. To jeden z nowych pomysłów rządu. Zmiany będą także w sferze legislacyjnej – obecnie trwają prace nad dwiema ustawami dotyczącymi m.in. pracy socjalnej.

- Przyjechałam, żeby przyjrzeć się, jak działają centra integracji społecznej, kluby integracji społecznej, warsztaty terapii zajęciowej. Okazuje się, że w Pile i okolicy one bardzo mocno i pięknie działają, rozwijają się. W tych, w których byliśmy widać, że ta praca i te centra mają sens - zapewnia Iwona Michałek, sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Iwona Michałek zwraca jednak uwagę na fakt, że pomimo tego, wiele WTZ-ów i CIS-ów boryka się z licznymi problemami. Wśród nich są m.in. koszty dowożenia uczestników na zajęcia. Kolejny to niechęć uczestników do opuszczania ośrodków i dołączania do rynku pracy oraz zbyt niskie wynagrodzenie, które otrzymują za swoją pracę.

Rząd pracuje obecnie nad dwiema ustawami, które mają rozwiązać przynajmniej część problemów i zwiększyć finansowanie WTZ-ów i CIS-ów: o zatrudnieniu socjalnym i o pomocy społecznej. Obie mają wejść w życie jeszcze w tym roku. Obecnie prace są na etapie konsultacji terenowych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group