Światłowody w Wągrowcu. Trwa budowa

28.01.2020   Autor: Mateusz Manthai
690---218
Ponad 3 tysiące gospodarstwo domowych w Wągrowcu i okolicach będzie mogło korzystać z dostępu do szerokopasmowego Internetu. Firma ASTA-NET buduje nowoczesną sieć światłowodową.

Budowa sieci możliwa jest dzięki udziale spółki w Projekcie Operacyjnym Polska Cyfrowa. Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej. Z nowej technologii niebawem skorzystają mieszkańcy Wągrowca i okolic.

- To dla nas rozwój nowoczesnych technologii w Wągrowcu. To daje możliwość podłączenia około 3 tysięcy domostw do końca 2020 roku - tłumaczy Jarosław Berendt, burmistrz Wągrowca.

W lutym ma zakończyć się I etap budowy sieci światłowodowej w Wągrowcu. Wówczas zostanie podłączonych około 400 gospodarstw domowych. Równolegle ASTA-NET prowadzi prace na terenie ościennych miejscowości oraz gminy Gołańcz. Tam do sieci zostanie podłączonych blisko 1000 domostw.
- Dzięki nowoczesnej sieci światłowodowej mieszkańcy miasta, gminy i powiatu wągrowieckiego będą mogli korzystać z pełni usług multimedialnych. Jest to zarówno dostęp do szybkiego łącza internetowego o przepustowości do 1 Gb/s - zapewnia Bartosz Wicijowski – dyrektor sprzedaży i marketingu ASTA-NET.

Ale nie tylko. Do dyspozycji mieszkańców będą także usługi telefonii stacjonarnej i telewizji cyfrowej. Inwestycja ma zakończyć się we wrześniu tego roku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group