Nowa, nieformalna koalicja w Radzie Miasta Złotowa?

19.12.2019   Autor: Jakub Sierakowski
1537---

Złotów nie musi oszczędzać? Miejscowi radni uchwalili budżet ,choć inny od tego, który zaproponowały władze miasta. Podczas sesji okazało się również, że w Radzie Miasta jest nowa, nieformalna koalicja.
 

5 godzin – niemal tyle czasu zajęło radnym w Złotowie uchwalenie budżetu na 2020 rok. Wszystko przez liczne poprawki dotyczące przyszłorocznych inwestycji, które zgłosili niektórzy radni. Tym samym zmienili plany władz miasta.
 

- To powiedzenie przychodzi mi dzisiaj do głowy: „Kiedy rozum śpi, budzą się demony.” I tutaj dzisiaj wyraźnie widać, że jest pewna duża odporność na argumenty. Od początku, gdy stworzyliśmy projekt budżetu, były w nim zadania, które zostały na komisjach przez radnych usuwane z budżetu kosztem innych - tłumaczy Adam Pulit, burmistrz Złotowa.
 

I tak radni zdecydowali np. o nie przeznaczaniu 300 tysięcy złotych złotych na uzbrojenie działek w strefie przemysłowej. Zamiast tego do planu finansowego miasta wpisali postawienie telebimu przy domu przedpogrzebowym. Z projektu wycofano także punkty zakładające m.in. finansowanie ścieżki rowerowej do Blękwitu, czy wymianę centrali wentylacyjnej pływalni Laguna. Ogółem zmian było dużo.


 

- One praktycznie, jak się przyjrzeć i ocenić na spokojnie, nie wywracają budżetu, jak próbowano mówić i tych propozycji zgłaszanych przez burmistrza. One de facto przynajmniej w 80 proc. potwierdzają te zadania, które przygotował w projekcie - przekonuje Stanisław Wełniak, radny rady miejskiej w Złotowie.
 

Po wynikach głosowań oraz doniesieniach o tajnym spotkaniu przed sesją, można było zaobserwować nieformalną koalicję, która powstała w radzie.
 

- Te 9 osób bierze odpowiedzialność w tej chwili za te zmiany w budżecie, więc będą musieli w trakcie roku podejmować takie decyzje, aby został prawidłowo przeprowadzony. Chyba że celem jest to, aby nie zrealizować budżetu, udowodnić burmistrzowi, że go nie zrealizował i doprowadzić do tego, żeby nie otrzymał absolutorium - dywaguje Łukasz Piosik, radny rady miejskiej w Złotowie.
 

A nieformalną koalicję w Radzie tworzy dziewięcioro radnych z klubów Połączył nas Złotów, Zadbajmy o Złotów oraz jeden radny niezależny. Przy takim układzie posiadają większość głosów.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group