Trwają przygotowania do wizyty św. Mikołaja

07.12.2019   Autor: Artur Maras
---17

9 grudnia w naszym regionie pojawi się Mikołaj, który przyjedzie do Polski z fińskiego Rovaniemi. Pomocnicy Świętego pakowali w Zakładzie Aktywizacji Zawodowej paczki dla dzieci, które zostaną rozdane w trakcie jego wizyty.

- Te paczki trafią właśnie do dzieci, do grzecznych dzieci, które Mikołaj spotka na swojej drodze i je przekaże a także trafią do osób potrzebujących. Coś słodkiego, mamy też coś do picia, jakiś soczek ale przeważnie są to słodycze. To jest to co dzieci lubią najbardziej ale najważniejsze jest to, że one wszystkie będą od Świętego Mikołaja bo ona tam jeszcze dobrze tak chuchnie, zrobi HO HO HO i tam będą jakieś magiczne rzeczy specjalnie dla nich - mówi Jacek Bogusławski, członek zarządu UMWW w Poznaniu. 


Jednak zanim dzieci dostaną takie upominki trzeba było je zapakować. 1000 takich paczek trafi do najmłodszych z regionu w poniedziałek. Podarki ufundowali przedsiębiorcy z regionu a jak widać chętnych do pomocy Mikołajowi nie brakowało. Pakowanie trwało niemal całe przedpołudnie. Gość z Rovaniemi odwiedzi Krajenkę, Zakrzewo i Piłę. Tutaj spotka się po południu z mieszkańcami na Placu Staszica. Wizyta świętego będzie częścią Dni Fińskich w Wielkopolsce, które wraz z Konsulatem Honorowym Finlandii w Poznaniu organizuje Urząd Marszałkowski.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group