Asta Video Fest

Paczka dla bohatera. Weterani wojenni otrzymają je przed świętami

04.12.2019   Autor: Magdalena Lach
915---21
Po raz kolejny rusza akcja „Paczka dla bohatera” w Wałczu. Jej celem jest wsparcie materialne i duchowe kombatantów wojennych. Mieszkańcy mogą przekazywać artykuły spożywcze i chemiczne, które jako paczki trafią na święta do weteranów.

Kombatanci, weterani, jeńcy wojenni. Osób walczących o wolną Polskę los nie rozpieszczał. Teraz są już w podeszłym wieku. Z roku na rok jest ich coraz mniej. W Wałczu takich bohaterów pozostało zaledwie dwudziestu.

- Trudne były czasy, ale z perspektywy czasu człowiek inaczej na to wszystko patrzy. To się przeżyło, to już jest przeszłość. Dzisiaj jesteśmy w innych czasach, żyjemy tym, co jest dzisiaj i patrzymy dalej w przyszłość - mówi Janusz Zwoliński, prezes koła wałeckiego Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i byłych więźniów politycznych.

„Paczka dla bohatera” ma pomóc kombatantom patrzeć z nadzieją w tą właśnie przyszłość. Pamięć, wdzięczność czy zbiórka żywności to coś co młodzi ludzie mogą ofiarować weteranom.

- Forma podziękowania tym osobom, za to że walczyły, za to, że cierpiały w czasie II Wojny Światowej i też za to, że walczyły o niepodległość naszego kraju - mówi Marek Kapecki, koordynator akcji „Paczka dla bohatera” w Wałczu.

W akcji można przekazać na rzecz kombatantów artykuły spożywcze z długim terminem , a także artykuły gospodarstwa domowego. Dary dostarczane są bezpośrednio do koordynatora. Z produktów tworzone są paczki, które są wręczane bohaterom na święta. Do rzeczy często dołączane są kartki z życzeniami i to one, najbardziej wzruszają obdarowanych.

To jest już dziewiąta edycja, która z roku na rok ma coraz większy wymiar. W zeszłym roku ponad 1700 paczek trafiło do bohaterów. Zbiórka trwa do 13 grudnia.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group