Czekają nas jak na listopad wysokie temperatury

18.11.2019   Autor: Adam Pelczyk
1068---63
Miniony weekend przyniósł bardzo nietypową, jak na drugą połowę listopada pogodę. W regionie najcieplejszym dniem okazała się sobota, podczas której zanotowano 14,2 st. Na południu Polski wskazania były jeszcze wyższe – miejscami słupki rtęci wzrastały nawet do 20. kreski.

Wystąpienie takich temperatur było możliwe dzięki wyżowi znad Rosji, który we współpracy z niżami zlokalizowanymi nad środkowo-zachodnią częścią kontynentu, zaciągał przyjemne masy powietrza z południa Europy. W najbliższych dniach ten sam antycyklon odpowiedzialny będzie za kontynuację cieplejszej aury. Pewne zmiany widoczne są pod koniec tygodnia, jednak nie będą tyczyły się całej Polski.

Dzisiejszy dzień na naszym obszarze przynosi pogodę z zachmurzeniem umiarkowanym oraz dużym i temperaturami przekraczającymi 10 st. Z południa wędruje chłodny front atmosferyczny, związany z niżem znad Danii. W najbliższych godzinach przyniesie on opady, które nie powinny być jednak zbyt intensywne.

W nocy deszcz zaniknie, a niebo zacznie się rozpogadzać. Temperatura obniży się do 2/3 st. Wiatr powieje umiarkowanie.
Jutro opady nie są prognozowane. Spodziewamy się za to przewagi słonecznej pogody. Na termometrach w regionie zobaczymy 8/10 st. Ciśnienie w Pile wyniesie około 1010 hPa i delikatnie może jeszcze wzrosnąć. Wiatr początkowo wiać ma umiarkowanie natomiast po południu jego prędkość będzie spadać.

W następnych dniach może pojawić się zwiększone zachmurzenie. W okolicy czwartku/piątku niewykluczone są gdzieniegdzie jakieś opady. Wciąż będzie ciepło. W środę do 9 st., z kolei w czwartek nawet do 11 st.

Pod koniec tygodnia Wyż Rosyjski zacznie kierować chłodniejszą masę powietrza polarnego kontynentalnego. Odczują ją szczególnie mieszkańcy północno-wschodniej części kraju, gdzie w najcieplejszym momencie dnia wystąpią tylko lekko dodatnie temperatury. Im dalej w kierunku zachodnim i południowym, tym prognozowane wyższe wartości. W okolicach Piły w tym czasie może także zaznaczyć się przejściowe ochłodzenie (6/7 st.), lecz nadejście zimy póki co nie jest przewidywane.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group