Krzysztof Głowacki będzie walczył o tytuł mistrza świata!

25.10.2019   Autor: Redakcja
692---424
Krzysztof Głowacki stanie do walki o tytuł mistrza świata w boksie zawodowym federacji WBC. Jego przeciwnikiem będzie Ilunga Makabu, pięściarz z Demokratycznej Republiki Konga. Wałczanin zapewnia, ze chętnie poleci do Afryki.

W dalekim meksykańskim Cancun federacja bokserska WBC (World Boxing Council) wyznaczyła Krzysztofa Głowackiego i Illungę Makabu do walki o pas mistrza świata w kategorii junior ciężkiej. Walka ta stała się możliwa, ponieważ z kategorii junior ciężkiej zrezygnował dotychczasowy czempion Ołeksandr Usyk, który zdecydował się przejść do wagi ciężkiej. 

Dla Głowackiego, byłego mistrza świata federacji WBO, będzie to szansa odzyskania tytułu mistrza świata. Poprzednio ta sztuka mu się nie udała, ponieważ przegrał w kontrowersyjnych okolicznościach z łotyszem Mairisem Briedisem. Teraz dostał szansę od innej federacji. Jak zapewnia 33-letni bokser w rozmowie z Super Expressem jego priorytetem była ponowna walka z Briedisem, ale pojedynku o pas nie odmówi. Nawet jeśli miałoby się to wiązać z wyjazdem do Demokratycznej Republiki Konga. 
Przeciwnikiem wałczanina będzie Illunga Makabu, który do tej pory na zawodowym ringu stoczył 26 walk i przegrał tylko dwa razy. Co ciekawe wszystkie jego dotychczasowe zwycięstwa były przez KO. Głowacki zaś stoczył 31 walk, przegrał dwie i 19 razy wygrywał przez nokaut. Ostatnią walkę stoczył w czerwcu właśnie z Briedisem. 

fot. archiwum

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group