Trzcianecka porodówka najlepsza w Wielkopolsce. Sprawdziliśmy dlaczego

18.10.2019   Autor: Magdalena Lach
964---425
Trzcianecka porodówka najlepsza w Wielkopolsce. Tak wynika z ankiet, w których młode mamy głosowały na najbardziej przyjazne placówki. Na 43 szpitale w województwie ten w Trzciance zyskał najwięcej głosów.

Każda mama marzy o tym, aby poród przebiegł bezproblemowo i w dobrej atmosferze. W szpitalu, gdzie są komfortowe warunki i odpowiednia opieka lekarzy i pielęgniarek. Tak jest w placówce w Trzciance, która według oceny pacjentek jest najlepszym miejscem do rodzenia.

- Jestem bardzo zadowolona z tej opieki. Jestem zaskoczona tą opieką, również kateringiem. Jest pięć posiłków i jest to bardzo pozytywne - zapewnia Monika Raczyńska, pacjentka.Fundacja Rodzić po Ludzku zorganizowała ogólnopolską ankietę oceniającą oddziały położnicze w szpitalach. Akcja miała na celu sprawdzenie jakość opieki okołoporodowej w szpitalach - od izby przyjęć do momentu wyjścia. Kobiety oceniały 10 czynników. W tym m.in. pomoc w opiece nad dzieckiem, warunki w szpitalu, czy kontakt z dzieckiem po narodzinach. Na 43 szpitale w Wielkopolsce, najwięcej punktów zdobył ten w Trzciance.
- Największa zasługa jest personelu średniego, który jest tutaj bardzo życzliwy i związany blisko z pacjentkami. Oczywiście my swoją fachowością i pracą dokładamy się do takiej oceny - tłumaczy lek. med. Jarosław Politowski, kierownik oddziału położniczo-ginekologicznego.

10 miejsce w rankingu wielkopolskich szpitali zajęła Chodzież. Podobnie została oceniona placówka w Złotowie. Na 5 miejscu uplasował się Szpital Specjalistyczny w Pile.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group