Asta Video Fest

Adam Szejnfeld senatorem z pilskiego okręgu wyborczego

14.10.2019   Autor: Redakcja
648---251
Adam Szejnfeld otrzymał mandat senatora w pilskim okręgu wyborczym. Głosowało na niego 77 837 wyborców, tym samym uzyskał 43,64% poparcia.

Jego kontrkandydatka Jolanta Turczynowicz-Kieryłło uzyskała 38,83% poparcia, co za tym idzie głosowały na nią 69 292 osoby. Na Jana Augustyna głos oddało 31 285 wyborców, tym samym uzyskał 17,53% poparcia.

Adam Szejnfeld na gorąco skomentował wyniki wyborów.

- Dla mnie to łyżka dziegciu w beczce miodu - mówi Adam Szejnfeld ciesząc się ze zwycięstwa, a jednocześnie podsumowując kampanię wyborczą.

- Jestem aktywny w Pile od 40 lat, w polityce jestem od wyborów w 1989 roku i zawsze prowadziliśmy tu w Pile rywalizację wyborczą, a nie walkę. Potrafiliśmy spierać się merytorycznie, a czasem ponad podziałami działać wspólnie w interesie społecznym, a teraz ta kampania była nie tylko nieetyczna, ale w mojej ocenie była łamaniem prawa - dodaje Adam Szejnfeld.
Jolana Turczynowicz-Kieryłło podziękowała wyborcom za głosy na swoim profilu społecznościowym.

- Dziękuję Wszystkim, którzy mnie wspierali, pomagali. Jestem Wam bardzo wdzięczna. Mam nadzieję, że wspólnie udało nam się wnieść do polityki trochę słońca. Będzie mi naszych spotkań bardzo brakowało - napisała Jolanta Turczynowicz-Kieryłło na swoim Facebooku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group