Przedszkole już jest, żłobek z poślizgiem

16.09.2019   Autor: Artur Maras
987---137
Nowy oddział przedszkolny w Pile otwarty. Znajduje się w Szkole Podstawowej nr 5 przy al. Niepodległości. Najmłodsi mają osobne wejście do tej części budynku i nowy plac zabaw. Swoje miejsce znajdzie tu nawet 80 dzieci.

Kolorowo i przyjaźnie. Tak wyglądają wnętrza w nowo utworzonym oddziale przedszkolnym przy al. Niepodległości. Prace przygotowawcze w części budynku Szkoły Podstawowej nr 5 trwały kilka miesięcy. W ten sposób stworzono tu cztery oddziały i miejsce dla 80 dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat.

- Adaptacja pomieszczeń była na parterze szkoły i one są dzięki temu oddzielone od codziennego przebywania uczniów starszych od przedszkolaków. W związku z tym jest bezpiecznie dla tych najmłodszych. Zaadaptowaliśmy starą, małą salę gimnastyczną, jest tu osobne wejście do przedszkola i szatnia dla dzieci - mówi Dorota Gulińska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Pile.

Przy okazji, remontu doczekała się także większa sala gimnastyczna. Dzieci zaczęły zajęcia w nowym miejscu już 2 września. Na jesień miał również zostać otwarty oddział żłobka, który powstaje przy ul. Spacerowej. To tu znajdowało się przeniesione przedszkole. Niestety remont się opóźni.

- W pierwszym przetargu nie udało się wyłonić wykonawców, więc musieliśmy uruchomić po raz drugi. W niej udało się wykonawców wyłonić, a więc mamy wykonawcę na roboty budowlane i na zakupy inwestycyjne. Obaj mają czas realizacji zadania do końca października. Więc mam nadzieję, że uda się jeszcze w tym roku ten żłobek uruchomić - tłumaczy Sebastian Dzikowski, dyrektor Wydział Oświaty, Kultury i Sportu

Zapisy będą prowadzone dopiero po zakończeniu tej inwestycji. Ma się tu znaleźć miejsce dla 40 maluchów.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group