Były wiceprezes Polonii Piła z zarzutami

15.09.2019   Autor: Artur Maras
---

Były wiceprezes i manager klubu żużlowego Polonia Piła z zarzutami. Zdaniem prokuratury Rejonowej w Pile, Tomasz Ż. miał posługiwać się sfałszowanymi fakturami, aby wyłudzić pieniądze z miejskiej kasy. Teraz grozi mu nawet 8 lat więzienia.

Ponad rok temu sprawa finansowych nieprawidłowości w pilskim klubie żużlowym wstrząsnęła opinią publiczną. Te wyszły na jaw po tym jak zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie złożył prezydent Piły Piotr Głowski. Miasto miało bowiem poważne wątpliwości przy rozliczeniu dotacji dla klubu żużlowego. Roczne śledztwo prokuratury zakończyło się aktem oskarżenia wobec byłego wiceprezesa i managera klubu Tomasza Ż.

-Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów i z ustaleń wynika, że tych przestępstw dokonał w celu ukrycia niezgodnego z umowami z Urzędem Miasta w Pile wydatkowania środków, które klub żużlowy otrzymał od miasta na określone cele - mówi Bartłomiej Urban, p. o. prokuratora rejonowego w Pile

Tomasz Ż. tłumaczył w trakcie śledztwa, że pieniądze te zostały wykorzystane na na wynagrodzenie dla zawodników i działalność klubu, a nie na prowadzenie szkółki - co przewidywała umowa. Aby mógł rozliczyć się z miastem manager Polonii posłużył się czterema sfałszowanymi fakturami. Pilska prokuratura nie znalazła dowodów, że Tomasz Ż. współpracował w podrabianiu faktur z ówczesnym prezesem oraz księgową, jednak po wybuchu afery zmieniły się władze klubu, a na jaw wyszły tarapaty finansowe Polonii. Jak zapewnia nowy wiceprezes Euro Finannce Polonii Piła, po trudnym okresie przejściowym klub ma wychodzić na prostą.

-Część zadłużenia udało się spłacić. Jesteśmy głównie zadowoleni z tego, że ten sezon, który de facto już my prowadziliśmy i my podejmowaliśmy jakieś zobowiązania finansowe, praktycznie został w 96% rozliczony. Zawodnicy w większości są spłaceni za ten sezon co myślę, że w skali kraju w żużlu jest rzadkością - wyjaśnia Remigiusz Kaja, wiceprezes Euro Finannce Polonia Piła

27 września odbędzie się walne zgromadzenie Euro Finannce Polonii Piła. Władze klubu będą wtedy rozmawiać ze sponsorami i miastem jak udźwignąć pozostałe zobowiązania.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group