Zbyszko buduje zakład, a Flex zabiega o uwarunkowania środowiskowe

13.09.2019   Autor: Artur Maras
1405---180
Zbyszko Company rozpoczęła budowę zakładu produkcyjnego w Pile. Według planów spółki produkcja napojów w nowej fabryce ma rozpocząć się wiosną przyszłego roku. A Flex złożył wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.

Zbyszko Company rozpoczęła budowę zakładu produkcyjnego na terenie Specjalnej Strefy Przemysłowej w Pile. Na działce o powierzchni 3,6 ha powstanie hala produkcyjno - magazynowa wraz z zapleczem biurowo - socjalnym, o łącznej powierzchni 16 tys. m2. Jak czytamy w nadesłanym do redakcji komunikacie:

- Fabryka zostanie wyposażona w trzy nowoczesne linie technologiczne. Docelowo Zakład będzie produkował 100 000 butelek 1,5L na godzinę i zatrudni ponad 100 osób. Pierwsza produkcja o wielkości 50 000 butelek 1,5 L na godzinę ruszy na początku kwietnia 2020 roku - informuje Zbyszko Company.Na budowie zakładu zyskać ma nie tylko rynek pracy, ale także lokalny biznes. Izba Gospodarcza Północnej Wielkopolski liczy na to, że powstający zakład będzie impulsem do rozwoju lokalnego transportu.

- Inwestycja w przemysł spożywczy to przede wszystkim ogromna szansa dla firm transportowych i logistycznych. Produkcja napojów na całą Polskę zachodnią i północną to są ogromne ilości tirów, które muszą wyjechać w kraj i wiadomo, że firmy lokalne, transportowe, przez to, że są tutaj blisko będą bardziej konkurencyjne - przekonuje Grzegorz Marciniak, prezes Izby Gospodarczej Północnej Wielkopolski.
Czy tak będzie okaże się za co najmniej rok, gdy ruszą linie produkcyjne w zakładzie. W podstrefie Specjalnej Strefy Ekonomicznej do inwestycji, szykuje się za to Flex Solutions Poland. Spółka za 3 mln złotych, zakupiła w kwietniu 2017 roku działkę przy ul. Młodych.

- Do Urzędu Miasta Piły wpłynął wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Trwa procedura, która powinna się zakończyć 31 października bieżącego roku. Wydanie decyzji pozwoli inwestorowi na dalsze działania - informuje Dorota Semenov, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Piły.

Flex jest jednym ze światowych liderów branży elektronicznej. Na działce miałaby stanąć hala produkcyjna z częścią biurowo-administracyjną oraz magazyny. Jak zapowiadano wcześniej, firma chciałaby na początek zatrudnić około 400 osób. Obecnie w mieście zostało raptem kilka działek dla inwestorów.

- Niemal wypełniona jest już strefa przy ul. Wawelskiej. Za chwilę wypełniona prawie strefa przy ul. Młodych i powoli wynosimy się z tej części miasta po to, żeby szykować kolejne tereny, żeby nadal ten klimat inwestycyjny w Pile się rozwijał - mówi Beata Dudzińska, zastępca prezydenta Piły.

Kolejne działki pod inwestorów przygotowywane są w zachodniej części miasta, w rejonie ul. Krzywej i Długosza.

fot. Zbyszko Company

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group