Klub Senior Plus powstaje w Trzciance

11.09.2019   Autor: Magdalena Lach
540---312
Klub Senior Plus powstaje w Trzciance. Ze środków pozyskanych z rządowego programu gmina przystosuje pomieszczenia do organizacji zajęć dla seniorów. Mają tam się odbywać m.in. warsztaty z psychologii oraz tańca.

- W ramach Klubu Senior+ będzie można zaprosić seniorów na różnego typu zajęcia zarówno rehabilitacyjne, integracyjne jak i też warsztaty dodatkowe. Chodzi o to, aby zapełnić czas wolny naszym seniorom - mówi Krzysztof Jaworski, burmistrz Trzcianki.

Klub ma wspierać aktywność seniorów w zakresie kultury i zdrowia. Nowe miejsce dedykowane osobom powyżej 60 roku życia będzie otwarte codziennie. Ma działać w budynku i w strukturach Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Trzciance. Remont i wyposażenie pomieszczeń ma kosztować blisko 230 tysięcy złotych, z czego 150 tysięcy złotych gmina pozyskała z rządowego programu Senior+.
W przyszłości ma w tym miejscu również działać klub dziennej opieki. Inwestycja ma być zrealizowana do końca tego roku. Burmistrz zapowiada też, że będzie starał się o kolejne środki na funkcjonowanie klubu.To kolejne po trzcianeckiej karcie seniora udogodnienie dla starszych mieszkańców tej gminy.
Przeczytaj więcej o: Klub Senior Plus powstaje w Trzciance,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group