Półmaraton Philipsa [WYNIKI]

08.09.2019   Autor: Redakcja
547---24
Kenijczyk Kosmas Kyeva został zwycięzcą 29. Międzynarodowego Półmaratonu Philipsa w Pile. Czarnoskóry zawodnik przekroczył linię mety z rezultatem 01:02:51. Najszybszym Polakiem na mecie okazał się Artur Kozłowski z ULKS MOSiR Sieradz.

Punktualnie o godz. 10.00 zmagania z tegoroczną edycją Półmaratonu Philipsa rozpoczęły dzieci. Po nich na linii startu ustawili się zaproszeni goście, którzy rywalizowali w biegu Vipów. Tutaj najszybszy okazał się reprezentant Grupy Asta – Marcin Kowalik.

Najbardziej oczekiwany start biegu głównego również rozpoczął się planowo. Od samego początku w stawce najlepszych zawodników można było podziwiać reprezentantów Kenii i Etiopii, wspieranych Polakami w osobach Artura Kozłowskiego z Mosiru Sieradz i Tomasza Grycko z UKS-u Władysławowo. Wśród Pań liczyły się Aleksandra Lisowska, Maryna Damantsevich oraz Monika Andrzejczak.
Niewiele ponad godzinę kazali czekać na siebie zwycięzcy tegorocznego Półmaratonu Philipsa. Najszybciej trasę mierzącą 21,0975 km pokonał Cosmas Kyeva z Kenii z czasem 1:02:51. Uzyskany rezultat był gorszy od rekordu trasy ustanowionego w 2014 roku przez Daniela Muteti zaledwie o 40 sekund (1:02:11). Drugi linię mety przekroczył Tulu Mulu Juma z czasem 1:03:44. Najszybszym Polakiem był wspomniany Artur Kozłowski, którego stoper zatrzymał się na 1:03:56. Tym samym reprezentant ULKS MOSiR Sieradz został Mistrzem Polski w Półmaratonie w 2019 roku. Wśród Pań mistrzynią została Aleksandra Lisowska (1:12:45) przed Maryną Damantsevich (1:13:24) oraz Moniką Andrzejczak z MKL Szczecin (1:13:30).

Na liście startowej 29. edycji Międzynarodowego Półmaratonu Philipsa pojawiło się 3447 biegaczy.