Piknik historyczny i koncert w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej

29.08.2019   Autor: Mateusz Manthai
Zbliża się 80 rocznica wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji w najbliższy weekend w Pile odbędzie się kilka ciekawych wydarzeń kulturalnych.

- Zacznie się od pikniku historycznego..W ramach tego pikniku będą dwie inscenizacje: bombardowanie Wielunia i obrona Poczty Gdańskiej. To są bardzo długie inscenizacje, mnóstwo pirotechniki, stroje z tamtej epoki, także to będzie bardzo ciekawe. O 19.00 natomiast zacznie się koncert. Przygotowania do niego zaczęły się w lutym. A jak szukaliśmy wolności, doszukaliśmy się, że, cóż to może lepiej dać jak koncert „Freedom” Duke Ellingtona - zaprasza Edmund Wolski, dyrektor BWA w Pile.1 września w Auditorium Maximum PWSZ podczas Pilskiego Jubileuszowego Koncertu Galowego wystąpią Big Band ELJAZZ, 40 – osobowy Chór Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz amerykańska solistka Karen Edwards. Koncert rozpocznie się o godzinie 19.00. 

Wcześniej, od godziny 14.00 do 17.00 na terenie pilskiej PWSZ trwać będzie piknik historyczny. Oprócz inscenizacji wojskowych na odwiedzających czekać będzie wystawa sprzętu historyczno-wojskowego, a także poczęstunek kuchni polowej.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group