Dyrektor programowy Wiosny Biedronia liderem pilskiej listy

21.08.2019   Autor: Redakcja
341---46
26-letni Dariusz Standerski liderem listy Lewicy do Sejmu w pilskim okręgu. Lewica wspólnie z Koalicją Obywatelską oraz z Koalicją Polską (PSL i Kukiz'15) przystąpiły do Paktu Senackiego, a to oznacza wystawienie wspólnego kandydata do Senatu. W pilskim okręgu będzie to Adam Szejnfeld z Platformy Obywatelskiej.

Trwa układanie list do Sejmu. W minioną niedzielę Lewica zaprezentowała jedynki. W pilskim okręgu lokomotywą listy został dyrektor programowy Wiosny Biedronia. 26-letni ekonomista, prawnik, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Dariusz Standerski jest specjalistą ekonomii sektora publicznego, ekonomii międzynarodowej, prawa finansów publicznych i prawa samorządu terytorialnego.
- Były doradca w Radzie Miasta Poznania, ekspert sejmowych biur prawnych. W latach 2012-15 pracował w Instytucie Badań nad Gospodarką Rynkową, a od 2014 r. zarządzał projektami dotyczącymi społeczeństwa obywatelskiego i polityk miejskich. Obecnie analityk i członek zarządu Fundacji Kaleckiego. Wykładowca i doktorant na Wydziale Nauk Ekonomicznych UW. Ekspert uczestniczący w pracach nad ustawą o przeciwdziałaniu marnowania żywności. Urodził się w Wielkopolsce, pochodzi z Rożnowa koło Obornik - czytamy na jego profilu społecznościowym. 

fot. Facebook- Dariusz Standerski 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group