Remonty dróg powiatowych. Część już jest skończona

12.08.2019   Autor: Redakcja
1415---342
Milion złotych na remonty dróg powiatowych w Pile. Podobnie w pozostałych gminach powiatu wiele dróg  powiatowych zostało już zmodernizowanych. 

- Drogi w całym powiecie stają się bezpieczniejsze, poprawia się również komfort jazdy. Przy tym, podczas remontów stosowane są różne technologie w zależności od zniszczenia nawierzchni i zakresu prac – mówi Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski.

Eligiusz Komarowski, starosta pilski podkreśla z kolei, że Powiat dba również o Piłę – stolicę powiatu. - Dzięki naszej dotacji w wysokości miliona złotych dla Gminy Piła poprawi się przede wszystkim stan chodników w mieście, a także ważnej ulicy Wyspiańskiego – mówi.  
Kwota dotacji jest niebagatelna, równa się tej, którą Powiat przeznaczył na remonty cząstkowe dróg powiatowych w pozostałych gminach.

Inwestycje w Pile: 
- budowa sygnalizacji świetlnej wzbudnej na przejściu dla pieszych przy ul. Śniadeckich w Pile, zlokalizowanym przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym,
- przebudowa chodników przy ul. Ludowej,
- przebudowa chodnika przy ul. Medycznej – jednostronnie (prawa strona),
- przebudowa ul. Wyspiańskiego na odcinku od ul. Wyszyńskiego w kierunku ul. Słowackiego.

Inwestycje w pozostałych gminach:
Wykonano między innymi ważną przebudowę drogi powiatowej nr 1183P na półkilometrowym odcinku Miasteczko Krajeńskie – Wolsko. Droga została wyrównana i ma nową nawierzchnię.
W Mirosławiu Powiat realizuje przebudowę chodnika przy drodze powiatowej nr 1209P na długości blisko 250 metrów. Prace mają się zakończyć pod koniec sierpnia.
Remonty nawierzchni:
Wykonano również wiele remontów cząstkowych nawierzchni mieszanką mineralno-bitumiczną. W tegorocznym budżecie przeznaczono na nie pół miliona złotych, prace w większości są na ukończeniu.   
W ramach tej kwoty wykonane zostały remonty następujących dróg:
- na odcinku Wiktorówko – Łobżenica, Kosztowo – Rzęszkowo,  
- na odcinku Zelgniewo – Śmiłowo,
- na ul.  Lubińskiego w Wysokiej,
- w Ługach Ujskich przy skrzyżowaniu z DK11,
- na odcinku Jeziorki Kosztowskie – Młotkowo, na odcinku Krępsko – Stara Łubianka i między Krzewiną a Milczem.

Pozostałe remonty cząstkowe na drogach to remonty wykonywane w technologii grysów bazaltowych. Również i w tym przypadku roboty zbliżają się ku końcowi. Do tej pory  wyremontowane zostały wszystkie drogi powiatowe na terenie gmin: Wyrzysk, Szydłowo, Łobżenica, Wysoka,  Białośliwie i Kaczory. Łącznie na remonty cząstkowe (oprócz Piły) Powiat przeznaczył blisko 1 mln zł.

fot. i opr. Starostwo Powiatowe w Pile

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group