Inne światy Barbary Pierzgalskiej-Grams

09.08.2019   Autor: Redakcja
230---11
Barbara Pierzgalska-Grams i jej „Inne światy/ Inne perspektywy” już dziś w pilskim BWA. Wernisaż o godz. 19.00. Zostaną zaprezentowane tkaniny, pastele oraz kolaże powstałe na przestrzeni ostatnich lat.

Barbara Pierzgalska Grams Urodziła się w Siedlcach. Studia odbyła w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi. Zajmuje się tkaniną unikatową, rysunkiem, malarstwem, projektowaniem wnętrz, tkanin przemysłowych i odzieży unikatowej. Ekspozycję uzupełnią najnowsze prace artystki – kolaże, łączące w sobie artystyczne pasje Barbary Pierzgalskiej–Grams, malarstwo i tkaninę.
Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki oraz Prezydenta Miasta Siedlce. Rzeczoznawca przy Ministerstwie Kultury i Sztuki. Zorganizowała 35 ważniejszych wystaw indywidualnych. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą (m.in. Francja, Finlandia, Chorwacja, Holandia, Seria, Niemcy, Węgry, Grecja). Należy do ZPAP i Stowarzyszenia Pastelistów Polskich. Aktywnie uczestniczy w życiu artystycznym kraju. Jej prace znajdują się w muzeach polskich oraz w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą. Otrzymała wiele nagród i wyróżnień. Odznaczona medalem Zasłużony dla Kultury Polskiej.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group