Zdzisław Felskowski pokonał 7 tys. km na rowerze! Zwiedzał tak Amerykę

06.08.2019   Autor: Redakcja
---
Zdzisław Felskowski z Wałcza przebył na rowerze ponad 7 tys. kilometrów, przekraczając granice Stanów Zjednoczonych i Meksyku. Jego amerykańska podróż trwała 55 dni, z czego 42 jechał na rowerze.
 
Kolarskie wojaże w Ameryce Północnej to nie pierwsza taka wyprawa Zdzisława Felskowskiego. Wcześniej odwiedził w ten sposób chociażby Turcję, Indie i Chiny. Jego podróż do "Nowego Świata" rozpoczęła się, kiedy zawitał na lotnisku w Toronto 31 maja.
 
Rowerzysta (z zawodu kierowca), przez amerykańskie szosy i autostrady dotarł m. in do Los Angeles, San Diego, Filadelfii, Memphis, czy Las Vegas, gdzie zwiedził chociażby dom Elvisa Presleya, Kapitol i Biały Dom. Dziennie Felskowski pokonywał średnio 200 kilometrów, jadąc głównie przez pustynie. Jak sam przyznaje, niekiedy za miejsce noclegowe służył mu jego namiot. W owym czasie w Ameryce notowano także duże wahania temperatur: od 2 do 58 stopni. 
 
Swój objazd Zdzisław Felskowski zakończył po 55 dniach w amerykańskim mieście Phoenix. Jego podróż przebiegła pomyślnie i już powrócił z Ameryki do swojej rodzinnej miejscowości. 
 
opr. Kacper Podgajny
fot. Facebook - Zdzisław
Felskowski

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group