Ogłoszono przetarg na budowę pilskiej komendy policji

19.07.2019   Autor: Artur Maras
Budowa nowej komendy w Pile coraz bliżej. Pierwsza łopata na placu budowy będzie wkopana w drugiej połowie tego roku. Komenda przedstawiła wizualizacje nowej siedziby.

- Nowa przestrzeń, nowe urządzenia, nowy kwaterunek. Pomieszczenia biurowe, czy kojce dla psów, sala ćwiczeń, czy inne wyposażenie one się nie zmniejszą, bo tu chodzi o ergonomię całego budynku plus estetyka całego obiektu na zewnątrz, bo myślę, że ten budynek jak powstanie będzie chyba wizytówką Piły - zapewnia insp. Sebastian Cichocki, komendant powiatowy policji w Pile.

Nowa komenda powstanie na działce za obecnie użytkowanym obiektem. Będzie się ona składać z budynku głównego i budynków pomocniczych. Łącznie policjanci będą mogli korzystać z ponad 7 tys. m kw. powierzchni użytkowej. Znajdzie się tam miejsce m.in. na biura policjantów, magazyn broni i depozytów, archiwum, pomieszczenia dla zatrzymanych, sale ćwiczeń oraz magazyny, garaże i boksy dla psów wraz z wybiegiem szkoleniowym. Już ogłoszono przetarg na jej budowę, a nowa siedziba pilskich mundurowych pochłonie 50 mln złotych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group