Pilanin dostał sms o dopłatę 0,76 zł. Stracił 1,5 tys.!

01.07.2019   Autor: Redakcja
Oszuści podszywając się pod nazwę i markę DHL okradli pilanina na 1,5 tys. zł. Mężczyzna otrzymał sms-a z prośbą o dopłatę 0,76 zł. 

Sprawcy wprowadzają w błąd osoby, które bojąc się, że ich przesyłka nie zostanie dostarczona dokonują dodatkowych wpłat lub udostępniają swoje loginy i hasła do konta internetowego po przekierowaniu na fałszywą stronę.

- Taka sytuacja spotkała jednego z mieszkańców powiatu pilskiego. Pokrzywdzony otrzymał sms z linkiem do płatności za przesyłkę DHL do dopłaty 0,76 zł. Po zalogowaniu się na stronę przy pomocy przesłanego linku potwierdził wykonanie transakcji. Następnie nastąpiło wylogowanie ze strony z napisem Error 404. Kiedy mężczyzna zorientował się, że mogła to być próba oszustwa, ponownie zalogował się na konto przez stronę banku. Okazało się, że oszust już wykonał transakcję na kwotę 1,5 tys. zł. - informuje sierż. sztab. Jędrzej Panglisz z biura prasowego pilskiej policji.

Policja apeluje: Jeżeli otrzymaliśmy nietypową wiadomość od firmy kurierskiej należy upewnić się czy nie jest to próba oszustwa. Taki fakt można zgłosić do obsługi klienta i upewnić się czy rzeczywiście musimy dokonać dodatkowych opłat.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group