Wakacje w mieście? Na pewno nie będą nudne

27.06.2019   Autor: Artur Maras
1745---82
Lato rozpoczęło się na dobre. Najmłodsi mieszkańcy Piły doczekali się upragnionych wakacji. Ci którzy w tym okresie pozostaną w miejscu zamieszkania, nie muszą obawiać się nudy. Miasto przygotowało bowiem szereg zajęć i atrakcji.

Dla tych, którzy zostają w tym roku w Pile przez okres wakacji, miasto przygotowało wiele atrakcji.

- Będzie się działo, będziemy wyciągać dzieciaki sprzed komputerów, integrować, w wielu częściach miasta sprawiać, że będzie można spędzić ciekawie czas, bez względu na warunki atmosferyczne - zapewnia Beata Dudzińska, zastępca prezydenta Piły.

Tak jak na harcerskim kampusie. Ten w tym roku w nieco innej bo w wyjazdowej formie. Autokar zabierze dzieci na jeden dzień do Próchnówka, gdzie będzie już stacjonowało harcerskie obozowisko. Zbiórka 11 lipca o godz. 9:30 na Placu Staszica. Wiele będzie działo się także w samej Pile. Przez całe wakacje najwięcej zaoferuje w tym roku Regionalne Centrum Kultury.

- Szereg zdarzeń oczywiście natury artystycznej, bowiem codziennie będzie można obejrzeć film, będzie można przyjść na spektakle teatralne. Te spektakle będą prezentowane na placu konstytucji tak jak w latach ubiegłych. Będą się odbywały warsztaty ceramiki, recyklingu, będzie mini giermania - wymienia Stanisław Dąbek, dyrektor Regionalnego Centrum Kultury w Pile.

A także po raz pierwszy w Pile Festiwal Baniek Mydlanych. Szczegółowy plan wydarzeń dostępny jest na stronie internetowej RCK-u. Z kolei bardziej aktywną propozycję dla najmłodszy przygotował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

- Od 1 lipca do 23 sierpnia Akademia Piłki Nożnej na Orliku przy ul. Staromiejskiej, natomiast tenis przy ul. Kossaka przy byłym już Wodniku. Serdecznie zapraszamy codziennie w godz. 10:00 do 13:00 - mówi Dariusz Kubicki, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. 

MOSiR przygotowuje także dwa turnieje. 7 i 8 sierpnia rozegrany zostanie beach soccer czyli rozgrywki piłki nożnej na plaży. 10 sierpnia z kolei turniej siatkówki plażowej. Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody. Dla wszystkich spragnionych kontaktu z wodą ofertę przygotował Aquapark, organizując po raz kolejny półkolonie dla najmłodszych mieszkańców Piły.

- Ze względu na duże zainteresowanie robimy 10 turnusów. Są to turnusy 5-cio dniowe. Oprócz tego wydłużamy czas z 70 na 90 min i ze 130 na 150 minut w tej samej cenie, która obowiązuje - zapewnia Krzysztof Kijak, prezes spółki Aquapil.

Na wakacje z wyobraźnią zaprasza natomiast Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pile.

- Codziennie do oddziału dla dzieci biblioteki głównej przy ul. Staromiejskiej. Dwa razy w tygodniu do filii nr 1 przy ul. Ludowej oraz filia nr 9 na osiedlu Zielona Dolina. W pozostałych filiach bibliotecznych zapraszamy na zajęcia, które będą się odbywały raz w tygodniu - zaprasza Teresa Łoboda z biblioteki.

W trakcie zajęć m. in. słuchanie audiobooków, twórcze zabawy czy projekcje filmowe. Szczegóły dotyczące "Wakacji w mieście" dostępne na stronach internetowych poszczególnych jednostek oraz pod nr telefonu 67 210 42 87.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group