Radni zadecydowali. W Pile będzie drugi żłobek

27.06.2019   Autor: Artur Maras
514---265
Podwyżka podatku od nieruchomości oraz powstanie drugiego żłobka w Pile to najważniejsze punkty minionej sesji Rady Miasta.

Radni przyjęli m.in. korektę podatku od nieruchomości. Zmiany jak przekonywała skarbnik choć nieodczuwalne dla mieszkańców, wzbogacą miejska kasę o około 1 mln złotych. To z kolei pozwoli częściowo zrekompensować wzrost kosztów utrzymania dróg i zieleni, pensji nauczycieli oraz planowanego w 2020 r zwiększenia minimalnego wynagrodzenia.

- Obowiązujące stawki w zakresie podatku od nieruchomości w Pile są ustalone na zdecydowanie mniejszej wartości niż te, które są maksymalne w bieżącym roku i tak też proponujemy zmianę zgodnie z uzasadnieniem o trzy grosze to jest najmniejsza zmiana w zakresie gruntów pozostałych - mówi Ewelina Ślugajska, skarbnik gminy Piła.

Jeśli chodzi o budynki mieszkalne wzrost wynosi 4 grosze – tak jak za grunty pod działalność gospodarczą, a tych pod działalność handlową i staje paliw o 5 groszy. Radni przyjęli także uchwałę dotyczącą powstania drugiego żłobka w Pile.
-  Który będzie zajmował miejsce czy lokum przy ul. Spacerowej tam gdzie jeszcze się mieści Publiczne Przedszkole nr 8. Mówimy tutaj o powołaniu żłobka dnia 1 września 2019 roku - mówi Sebastian Dzikowski, dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu UM w Pile.

Na adaptację pomieszczeń po przedszkolu w budynku Centrum Aktywizacji Osób Starszych i Niepełnosprawnych, gmina Piła przeznaczy 450 tys. zł. Połowa pochodzi z rządowego wsparcia. W żłobku znajdzie się miejsce dla około 40 maluchów. Będzie on filią żłobka nr 1 przy ul. Grabowej.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group