Jezioro Zaleskie bez fal i turystów?

12.06.2019   Autor: Jakub Sierakowski
507---56
Jezioro Zaleskie bez fal i turystów? Takie zagrożenie widzi złotowski WOPR, który złożył wniosek o ograniczeniu wytwarzania fali przez motorówki tylko na określonej części jeziora. Potem w ferworze dyskusji radnych miejskich i powiatowych, wniosek miał przekształcić się w całkowity zakaz ruchu wodnego na akwenie.

Nie wiadomo, co dalej z ewentualnym zakazem wytwarzania fali. Jak tłumaczy złotowski WOPR, problem jest na pewno w nadinterpretacji ich wniosku.

- Nie wnosiliśmy o taki zakaz, ani nikt z nas ze strony „Zabajki”. Tylko o wprowadzeniu uchwały dotyczącej zakazu wytwarzania fal i umieszczeniu oznakowania na jeziorze Zaleskim w granicach należących do miasta gminy Złotów. Tak jak już podkreślałem na sesji i w rozmowach, że nie daj Bóg, żeby tak się stało. Z uwagi na to, że turystyka w Złotowie w tym momencie umrze całkowicie - tłumaczy Tadeusz Kubów ze złotowskiego WOPR-u.


Według władz miasta zamieszanie z interpretacją wniosku jest trochę śmieszne, a większość osób po prostu nie rozumie go jeszcze.

- Wygląda na to, że ta kwestia chyba nie jest jednoznacznie określona. Pewnie znajdziemy na to rozwiązanie, będziemy to egzekwować. Zaznaczymy ten teren w tym roku, na pewno tak i na pewno nie zamierzamy podejmować żadnych działań wykluczających to jezioro z ruchu. Będziemy egzekwować tę strefę niskich fal i jeżeli ktoś kwestionowałby podstawę prawną, to będzie to sprawa między policją i tą osobą -
tłumaczy Adam Pulit, burmistrz Złotowa.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group