Wystawa prac twórców nieprofesjonalnych z warsztatów malarskich BWA

05.06.2019   Autor: Redakcja
388---137
Już w piątek otwarcie wystawy prac twórców nieprofesjonalnych uczęszczających na warsztaty malarskie prowadzone w pracowni malarskiej BWA i UP, pod kierunkiem dr hab. Elżbiety Wasyłyk, prof. Akademii Sztuki w Szczecinie. Wernisaż o godz. 18.00 w dawnej Małej Galerii BWA – obecnie siedzibie Towarzystwa Miłośników Miasta Piły przy ul. Spacerowej 7 w Pile.

Jednym z wielu kierunków działań BWAiUP jest edukacja plastyczna – stąd warsztaty malarskie, które od wielu już lat funkcjonują przy galerii. Zajęcia prowadziła Ewa Podolak, później Janusz Argasiński, a od stycznia opiekunką warsztatów jest Elżbieta Wasyłyk, wykładowczyni Akademii Sztuki w Szczecinie. Warsztaty mają na celu kształcenie zarówno odbiorców sztuki jak i przyszłych, potencjalnych twórców, a w zajęciach uczestniczą osoby dorosłe, dla których sztuka i malowanie są życiową pasją.
- Każdy początkujący, nie tylko twórca, uczy się poprzez odwzorowanie. Gdy nabierze biegłości i jednocześnie rozbuduje swoją pamięć wizualną i wyobraźnię, może w sposób naturalny przejść w przestrzeń sztuki. Osoby uczestniczące w zajęciach malarskich w pilskim BWA uczą się patrzeć i widzieć. Pogłębiają swoje umiejętności manualne i warsztatowe – przekonuje dr Elżbieta Wasyłyk.

Na wystawie eksponowane będą prace Teresy Bobin, Marii Dąbrowskiej, Krystyny Jagły, Bożeny Jurewicz, Eweliny Pastuszek, Barbary Pawlak, Barbary Taterki, Ilony Tecław oraz Eugeniusza Zaremby.

fot. i opr. BWA w Pile

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group