Zmiana wizerunkowa centrum wyjdzie na dobre?

03.06.2019   Autor: Jakub Sierakowski
550---297
Centrum miasta do zmiany. Taki plan mają władze Okonka. Cel jest jeden – upiększyć miejską przestrzeń. Prace już się rozpoczęły.

- Mieszkańcy Okonka oczekiwali zmiany wystroju. Oczekiwali, żeby były rabaty kwiatowe i one się pojawią i myślę, że w bardzo dobrej kompozycji, z czego ludzie będą zadowoleni, to będzie cieszyło oko. Po drugiej stronie świateł mamy skwer, jak i parking, który jest w naprawdę opłakanym stanie - mówi Andrzej Jasiłek, burmistrz Okonka.

Prace remontowe na parkingu rozpoczęły się kilka dni temu. Zostanie on powiększony i zyska równą nawierzchnię. Na nowym skwerze zasadzonych zostanie wiele gatunków roślin oraz powstanie miejsce do wypoczynku dla przechodniów. Prace potrwają około 2 miesięcy i będą kosztować 460 tysięcy złotych.
Władze miasta zgłosiły przebudowę ul. Niepodległości i 1 maja do Funduszu Dróg Samorządowych. Jeżeli zostanie on rozpatrzony pozytywnie, na dalsze prace w centrum, magistrat dostanie kolejne 7-8 milionów złotych, z czego 30 proc. będzie stanowił wkład własny.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group