Dla czwórki rodzeństwa pilnie poszukiwana jest rodzina zastępcza

29.05.2019   Autor: Paweł Różycki
652---156
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pile pilnie poszukuje kandydatów na rodzinę zastępczą dla czworga rodzeństwa: trzech chłopców w wieku 8, 6 i 5 lat oraz 4-letniej dziewczynki. 
           
Dzieci przebywały w rodzinach zastępczych zawodowych, które niestety nie poradziły sobie  z wychowaniem całej czwórki. Następnie dzieci trafiły do rodziny zastępczej spokrewnionej, która niestety nie jest w stanie się nimi odpowiednio zaopiekować. Dlatego niezwłocznie potrzebna jest im nowa rodzina, by ich dobro jest teraz najważniejsze. 

Osoby, które podejmą się trudu wychowania i opieki powinny wiedzieć, że jedno z dzieci posiada orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego, jest niepełnosprawne w stopniu lekkim. Troje dzieci wymaga opieki psychologicznej i psychiatrycznej. Wszystkie są jednak samodzielne i radzą sobie w codziennych czynnościach.
Poszukujemy rodziny, która stworzyłaby dzieciom stabilne środowisko pełne ciepła i zrozumienia. Nasze Centrum ze swojej strony oferuje pełne wsparcie i pomoc  - zapewnia Tomasz Olszewski, pełniący obowiązki dyrektora PCPR w Pile.  
 
Osoby zainteresowane stworzeniem rodziny zastępczej dla rodzeństwa proszone są o kontakt z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Pile, al. Niepodległości 37, budynek C. Pracownicy udzielą wszelkich informacji na temat warunków, jakie należy spełnić, by zostać rodziną zastępczą.

fot. i opr. Starostwo Powiatowe w Pile 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group