Największy w Polsce punkt monitoringu pożarowego jest w Wałczu

28.05.2019   Autor: Justyna Zamorska
---

W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wałczu powstał największy w Polsce zintegrowany punkt alarmowo-dyspozycyjny. Monitoring objął wszystkie nadleśnictwa, które są w powiecie wałeckim.


Dwóch obserwatorów, ciągle obserwuje obraz z sześciu kamer, które monitorują lasy. W przypadku zauważenia pożaru, czy jakiejś sytuacji niebezpiecznej, automatycznie bezpośrednio zgłaszane jest do dyżurnego stanowiska kierowania komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej – wyjaśnia starszy kapitan Mirosław Gruchot, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Wałczu.

Zintegrowany Punkt Alarmowo-Dyspozycyjny w Wałczu jest obecnie największym w Polsce. Dyżurni od marca do października będą monitorować i lokalizować zagrożenia za pomocą specjalnego oprogramowania. Monitoring obejmuje wszystkie nadleśnictwa w powiecie wałeckim. Wieże obejmują: Golce, Róże Wielką, Mirosławiec, Strzaliny, Człopę i Szwecję. Integracja z Państwową Strażą Pożarną maksymalnie skróci czas przepływu informacji o możliwym zagrożeniu pożarowym. Projekt w całości został sfinansowany przez Lasy Państwowe.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group