Sezon żeglarski na jeziorze Sarcz rozpoczęty

14.05.2019   Autor: Maciej Parysek
Ruszył sezon żeglarski na jeziorze Sarcz. Do rywalizacji o Puchar Burmistrza Trzcianki stanęło 30 jednostek z całej Wielkopolski w czterech klasach. Regatom towarzyszył piknik rodzinny.

- Jest bardzo duże zainteresowanie. Przyjechali żeglarze z Poznania, Piły, są też nasi mieszkańcy. Chodzi przede wszystkim o aktywność dzieci i młodzieży. Dlatego jesteśmy zadowoleni z takiej inicjatywy - zapewniała Dominika Wiśniewska, wiceburmistrz Trzcianki.

Do rywalizacji w ramach Sportowych Regat Rodzinnych dla Dzieci i Młodzieży o Puchar Burmistrza Trzcianki stanęło 30 jednostek z całej Wielkopolski. Ostatecznie po kilkugodzinnych zawodach najlepsi okazali się: Zuzanna Binek z Rogoźna, Zuzanna Michalska z Piły, Agnieszka Piątek i Kinga Balcewicz z Piły, Jacek Woźny ze Środy Wielkopolskiej oraz Michał Stumnik z Chodzieży.

Zmaganiom młodych żeglarzy towarzyszy impreza rodzinna, podczas której atrakcjami są m.in.: malowanie twarzy, zdjęcia w ramce żeglarskiej oraz zabawy organizowane przez WOPR Anioły. Podczas otwarcia swoje umiejętności zaprezentowała grupa taneczna. Organizatorem regat było Stowarzyszenie Bezpieczny Port, Młodzieżowy Dom Kultury oraz urząd Miasta i Gmina Trzcianka.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group