Rusza remont w pilskim schronisku

21.04.2019   Autor: Artur Maras
---

Od początku roku schronisko dla zwierząt trafiło w ręce gminy Piła, a zarządzanie obiektem przejęła spółka wodno-ściekowa Gwda. W ostatnich dniach trwały negocjacje w sprawie współpracy z samorządami, które są zainteresowane korzystaniem z usług przytuliska. Choć deklaracji było wiele to ostatecznie tylko 4 podmioty podpisały porozumienia.

– Porozumienia z Gminą Piła podpisały Gmina Złotów, Miasto Złotów, Miasto Wałcz i Gmina Drezdenko. Zwierząt mamy 219 w tej chwili. W najbliższych planach modernizacje, czyli gabinet, czyli modernizacja szpitalika dla zwierząt, modernizacja kojców i przede wszystkim to co nas bardzo cieszy, uda nam się zrobić podwórka, czyli zwierzęta będą miały wybiegi - mówi Alicja Dorsch, prezes Pilskiego Schroniska dla Zwierząt.

To początek zmian jakie zaszły i w najbliższym czasie są planowane w schronisku dla zwierząt. Tylko od 1 stycznia bieżącego roku władzom przytuliska udało się znaleźć nowe domy dla ponad 70 psów i kotów. Także wolontariusze coraz częściej korzystają z możliwości wyprowadzania przebywających w schronisku zwierząt na spacer. Zmienił się także styl działania, powołana spółka ma charakter non-profit, czyli nie może zarabiać, a wszystkie przychody są przeznaczane na potrzeby psów i kotów. W środę została zarejestrowana Fundacja Miluszków, która wesprze codzienne funkcjonowanie schroniska i ułatwi finansowanie pewnych działań.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group