Świąteczne Zbiórki Żywności w Trzciance

18.04.2019   Autor: Redakcja
---

Ponad 700 kilogramów produktów o długim terminie ważności zebrali podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej z Trzcianki i Wielenia podczas ubiegłotygodniowej świątecznej zbiórki żywności w dwóch supermarketach. Organizatorem i pomysłodawcom akcji był Pilski Bank Żywności.

- Są to produkty o długich terminach ważności, co nas bardzo cieszy. Nie musimy od razu tych produktów zużyć, więc wystarczy nam tych produktów na długi, długi czas. Produkty te urozmaicają prace i terapie w pracowni gospodarstwa domowego - mówi Katarzyna Matuszczak, kierownik WTZ w Trzciance

Pracownia gospodarstwa domowego w trzcianeckim WTZie działa prężnie. Codziennie w tej kuchni powstają dania, którymi posilają się sami podopieczni placówki. Nie inaczej było wczoraj, na warsztat trafiły pierogi ruskie oraz ciasto marchewkowe. Codziennie coś innego, dzięki darom, dostarczonym przez państwa. Zasady pomocy wyjaśnione były na ulotce, którą dostawał każdy klient sklepu. Mimo że pomoc była dobrowolna do pudeł ustawionych przy wyjściu z supermarketów trafiały kasze, makarony, mąki oraz słodycze. Organizatorem i pomysłodawcom zbiórki był Pilski Bank Żywności.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group