Prognoza pogody na Wielki Tydzień

14.04.2019   Autor: Adam Pelczyk
---

Od wtorku towarzyszy nam pogoda, która pozostawia wiele do życzenia. Na północy Europy rozbudował się potężny i trwały układ wyżowy, który kieruje do nas arktyczne masy powietrza. Zdarzały się w regionie dni, gdzie temperatura maksymalna nie wzrosła powyżej 5 stopni. W najbliższym czasie spodziewamy się lekkiej zmiany sytuacji barycznej, jednak przełoży się ona dosyć znacząco na przebieg elementów meteorologicznych.

W poniedziałek pozostaniemy w zasięgu oddziaływania północno-wschodniej cyrkulacji. Opadów nie prognozujemy, ale w ciągu dnia w chłodnym powietrzu może rozwinąć się spora ilość chmur. O poranku wystąpi lekki przymrozek natomiast temperatura maksymalna osiągnie wartości 10-11 stopni. Wiatr powieje umiarkowanie. Ciśnienie w Pile wyniesie 1024 hPa i jeśli się zmieni, to tylko nieznacznie.

Wtorek powinien przynieść już większą dawkę Słońca. Rano także możliwe lekko ujemne wskazania, z kolei później temperatura wzrośnie do 11-12 stopni. Wiatr ponownie umiarkowany a ciśnienie bez większych zmian.

W środę powinna pojawić się już delikatna zmiana baryczna - wyż skandynawski przesunie się nieco na południe. To sprawi, że przeważać będzie napływ powietrza ze wschodu a nie - jak to było dotychczas - z północnego-wschodu. Dominować ma pogodna aura i w końcu zacznie robić się cieplej - w regionie około 15 stopni. Wiatr wiać będzie umiarkowanie.

Czwartek będzie kolejnym spokojnym dniem, bez specjalnych zjawisk. Pomimo raczej "chłodnego" układu barycznego, za sprawą Słońca, którego nie powinno brakować, na termometrach po południu zobaczymy 17-18 stopni.

W piątek kontynuacja słonecznej i wyżowej pogody. Temperatura będzie podobna do dnia poprzedniego.

Większych zmian nie prognozuje się na chwilę obecną także podczas weekendu. Wtedy również powinna przeważać słoneczna i ciepła, choć bez upałów aura.

Przypominamy Państwu, że najnowszą prognozę pogody możecie codziennie sprawdzać w zakładce “Sprawdź aktualną pogodę” na portalu asta24. Dodatkowo, zachęcamy do wysyłania wiosennych zdjęć na adres: a.pelczyk@tvasta.pl lub stosując znacznik @skylighter24 w serwisie społecznościowym Instagram.

Grafika/Źródło: DWD; Przyroda, Pogoda, Klimat.

Przeczytaj więcej o: pogoda, słońce, chmury, wielkanoc, wyż, Wielki Tydzień,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group