Rytmy Ulicy już w ten weekend

04.04.2019   Autor: Redakcja

Rytmy Ulicy to jeden z największych turniejów tanecznych w tej części Europy. Już od 18 lat przyciąga do Wielkopolski setki tancerzy z całego kraju. Rytm Ulicy to fenomen na skalę światową. Zawody co roku gromadzą najlepsze polskie i międzynarodowe talenty. Już w najbliższy piątek, 5 kwietnia, Piła ponownie zamieni się w rodzimą stolicę kultury hip hopu.

Rytm Ulicy Piła Oranżada Hellena 2019 rozpoczyna się już w najbliższy piątek 5 kwietnia i będzie trwać do finałowej gali, która odbędzie się w niedzielę 7 kwietnia. Turniej obchodzi w tym roku swój jubileuszy – 18 lat istnienia. Czas ten to niesamowita historia rozwoju, zaangażowania i pasji organizatorów, którzy z małych zawodów stworzyli turniej na skalę międzynarodową.

- Jestem dumny, że udało mi się stworzyć i przez 18 lat organizować event, który na stałe wpisał się do kalendarza polskiej sceny tanecznej – tłumaczy Sławomir Wegner aka Bizon, organizator imprezy.

Wszystko dzięki wyjątkowym tancerzom oraz międzynarodowym jurorom, którzy co roku przejeżdżają do Piły sędziować zawody ale i dzielić się swoim doświadczeniem podczas warsztatów tanecznych, które prowadzą dla uczestników. Rytm Ulicy odwiedzały już największe sławy pracujące na co dzień dla topowych gwiazd tj. choćby Madonna, Matt Pokora czy TLC. W tym roku w gronie jurorów zasiądzie m.in. MarQuest - jedna z najbardziej charakterystycznych postaci sceny hip hopowej na całym świecie. Jego ruch to esencja tańca. Na swoim koncie ma współpracę z LL Cool J, Little Shawn, Hit Squad a także Technotronic czy Mariah Carey. Walki taneczne sędziować będą również Rubberband i Peekaboo - prosto z nowojorskiego Brooklynu, a także Aga Jaśkowska- Knopek, Marta Mościcka, Kaczorex oraz Piotr Jeziorowski.

Rytm Ulicy nieustannie się rozwija. Przyciąga nowe talenty ale i pozostaje w sercu tych, którzy zdobywali doświadczenie i dorastali razem z turniejem. Bardzo się cieszę, że przed świętami Wielkanocnymi do Piły przyjeżdża coraz więcej tancerzy chcących zaprezentować swoje umiejętności i spotkać się ze swoimi przyjaciółmi – dodaje Bizon

Z okazji urodzin Rytm Ulicy wprowadził także zupełnie nową kategorię – krump. Zawodnicy tańczący w tym stylu odbędą eliminację podczas turniejowego after party, a finał kategorii będzie można obejrzeć podczas finałowej gali 7 kwietnia.

Więcej szczegółów dotyczących imprezy w rozmowie z organizatorem, Sławomirem Wegnerem aka Bizon w dzisiejszym wydaniu Kuriera Pilskiego na antenie TVASTA o godz. 18:30.

Transmisję turnieju dostępna online na stronie www.rytmulicy.pl

 

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group