"53 wojny" Grażyny i Wojtka Jagielskich w RCK

27.03.2019   Autor: Redakcja

Już w piątek projekcja filmu "53 wojny" oraz spotkanie z Wojtkiem Jagielskim - korespondentem wojennym oraz jego żoną Grażyną. To właśnie na podstawie jej książki "Miłość z kamienia" powstał scenariusz filmu.

Na spotkanie zaprasza w piątek Regionalne Centrum Kultury w Pile. O godz. 18.00 projekcja filmu, a po niej spotkanie z małżeństwem.

Książka Grażyny Jagielskiej "Miłość z kamienia" to niezwykle intymna opowieść, w której autorka próbuje analizować, już z perspektywy czasu, własne doznania skonfrontowane z pasją dziennikarską męża, znanego korespondenta wojennego, Wojciecha Jagielskiego. Jego wyjazdy na tytułowe "53 wojny" przypłaciła pobytem w szpitalu psychiatrycznym.

Na motywach tej książki Ewa Bukowska wyreżyserowała film "53 wojny". W rolach głównych wystąpili Magdalena Popławska i Michał Żurawski.

Grażyna Jagielska z zawodu tłumaczka literatury angielskiej, z zamiłowania dziennikarka. Autorka przekładów m.in. książek J.G. Ballarda, Fay Weldon, Joanny Trollope. Napisała kilka własnych książek: "Miłość z kamienia", "Ona wraca na dobre. Podróż terapeutyczna", "Anioły jedzą trzy razy dziennie", "Paskuda", "Fastryga", "Korespondent".

Wojciech Jagielski dziennikarz, reportażysta i pisarz, długoletni publicysta "Gazety Wyborczej", od 2017 roku "Tygodnika Powszechnego". Współpracuje też z BBC i "Le Monde". Jest autorem książek dotyczących Afganistanu, Czeczenii i Kaukazu, Ugandy i RPA. Zajmuje się problematyką Afryki, Azji Środkowej, Kaukazu i Zakaukazia, był obserwatorem konfliktów zbrojnych w Afganistanie, Tadżykistanie, Czeczenii, Gruzji. Wybrane publikacje: "Dobre miejsce do umierania" (ze wstępem Ryszarda Kapuścińskiego); "Modlitwa o deszcz"; "Wieże z kamienia"; "Nocni wędrowcy"; "Wypalanie traw"; "Trębacz z Tembis", " Wszystkie wojny Lary".

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group