Wałcz: czy w powiecie jest bezpiecznie?

25.02.2019   Autor: Redakcja
---

Sesja powiatu wałeckiego pod znakiem sprawozdań z działalności służb. Komendanci odpowiadali na pytania dotyczące pracy w 2018 roku. Policja zwróciła uwagę na swój największy problem, jakim są braki kadrowe.

- Na dzień dzisiejszy jest 12 wakatów i to jest naprawdę duża liczba, szczególnie w sytuacji takiej, kiedy mamy dużo młodych policjantów, których starsi muszą uczyć fachu. Oczywiście te wakaty to jest również mniej wykonanych służb patrolowych i mniej policjantów, którzy mogą reagować na zdarzenia, które się u nas dzieją - mówi insp. Zbigniew Podhorodecki, Komendant Powiatowy Policji w Wałczu.

Zbigniew Podhorodecki podkreśla, że wielu policjantów odchodzi do wojska, gdzie mogą liczyć na wyższe zarobki. Kryzys personalny panuje również w prokuraturze. Brakuje co najmniej czterech prokuratorów. Wiele pytań padło również do komendanta straży pożarnej. Radni zwrócili uwagę na problem dojazdów do budynków. Chodzi tu głównie o brak dróg przeciwpożarowych do szkół oraz niedostosowanie obiektów do ewentualnej ewakuacji. Podczas sesji radny Roman Wiśniewski zaproponował, aby nad jeziorem można było spożywać alkohol. Pomysł ten nie spotkał się z aprobatą starosty wałeckiego. Jednak to Rada Miasta może ostatecznie podjąć taką decyzję.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group