Turystyczna trasa wreszcie odnowiona

18.12.2018   Autor: Michał Kępiński
---

Kolejna droga w powiecie wałeckim przebudowana. W ramach współpracy kilku podmiotów w tym urzędu wojewódzkiego, starostwa powiatowego czy Lasów Państwowych trasa Zdbowo-Mączno-Rutwica zyskała nowy wygląd.

Trzeba było przeprowadzić bardzo dużo rozmów, przekonać poszczególne podmioty, że ta droga jest bardzo ważna dla mieszkańców, ale jest to także droga strategiczna, bo łącząca drogę wojewódzką z drogą krajową. W ogóle jeśli chodzi o powiat wałecki, to tak chcemy robić, żeby te drogi ważne pod względem bezpieczeństwa były w pierwszej kolejności realizowane. Mieszkańcy są bardzo zadowoleni, bo tak jak tu jedna z mieszkanek powiedziała, że w tej chwili już nie będą na końcu świata, ale na początku - mówi Bogdan Wankiewicz, starosta wałecki.

Wykonanie przebudowy nie byłoby możliwe gdyby nie współpraca kilku podmiotów. Do inwestycji dołożył się zarówno urząd wojewódzki, powiat wałecki czy Lasy Państwowe. Swoje środki przekazała także gmina wiejska Wałcz, gmina Tuczno czy urząd marszałkowski. Pozwoliło to na polepszenie komunikacji, ale przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu.

Na tę drogę czekali nie tylko mieszkańcy, ale turyści, którzy bardzo chętnie korzystają z tej trasy podróżując nad jeziora.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group