Asta Video Fest

Trwa zbiórka na wyjazd futsalowców na mistrzostwa

09.12.2018   Autor: Mateusz Ryczek
---

Zespół U-20 KS BestDrive Futsalu Piła awansował na młodzieżowe mistrzostwa Polski. Obecnie trwa zbiórka pieniędzy na wyjazd młodzieżowców. Można ją wesprzeć za pośrednictwem strony polakpotrafi.pl.

Za zespołem U-20 Futsalu Piła niezwykle udane eliminacje do młodzieżowych mistrzostw Polski. W nich zawodnicy Jakuba Skwarka wygrali wszystkie mecze, zdobywając komplet punktów. Pilanie najpierw wygrali z KS Polkowice (8:1) i KS Gniezno (5:1), zapewniając sobie awans. W trzecim, ostatnim meczu przeciwko innemu finaliście mistrzostw, ekipa znad Gwdy pokonała Red Dragons Pniewy (2:1). - To nagroda dla chłopaków za ciężką pracę i wytrwałość. Wiadomo, że nie jesteśmy w gronie faworytów, ale mamy fajną grupę młodzieży, która pokusi się o niespodziankę. Kilku graczy już odgrywa ważne role w pierwszym zespole, a moim zdaniem w przyszłości będą stanowić trzon drużyny seniorów - mówi trener Skwarek.

Przed zespołem z grodu Staszica prestiżowa impreza, w której udział weźmie jedynie szesnaście drużyn z całego kraju. Mistrzostwa potrwają od czternastego do szesnastego grudnia w Bochni, a przeciwnikami Futsalu w fazie grupowej będą ekipy Rekordu Bielsko-Biała, AZS-u UG Gdańsk oraz Gredar Futsalu Brzeg.

Właśnie trwa zbiórka pieniędzy na wyjazd młodych futsalistów na nadchodzący turniej, która potrwa do 25 grudnia. Do uzbierania są 4000 złotych. Na tę chwilę wpłacono 790 złotych. Zbiórką zajmuje się Grzegorz Graczyk, prezes KS BestDrive Futsal Piła. - Jest to dość kosztowny wyjazd. Wszystkie środki, które uda nam sie zebrać, chcemy przeznaczyć na organizacje tego wyjazdu - mówi Graczyk i dodaje: - To ostatnia szansa dla tego zespołu na to, by wskórać coś znaczącego w ogólnopolskiej imprezie. Część z tych zawodników jest z nami już czwarty lub piąty rok. Doświadczenie zbierane w tym czasie na parkietach oraz mocne uzupełnienie kadry dały drugi awans na turniej finałowy w historii naszego klubu, a pierwszy w roczniku U-20.

Z kolei trener zespołu dodaje: - Nie jest tajemnicą, że nie jesteśmy bogatym klubem i musieliśmy poprosić o wsparcie kibiców, by dać możliwość spełnienia marzeń naszym chłopakom. Bez wątpienia takim marzeniem jest wyjazd na mistrzostwa Polski i walka z najlepszymi. Dlatego też zarząd wyszedł z inicjatywą zbiórki, by pokryć część kosztów i nie zamykać drogi rozwoju, zarówno młodym zawodnikom jak i całemu klubowi.

Więcej informacji o zbiórce można uzyskać pod adresem grzegorz.graczyk@yahoo.pl oraz na fanpejdżu Futsalu Piła na Facebooku. Pieniądze mogą z kolei Państwo wpłacać tutaj:

https://polakpotrafi.pl/projekt/kierunek-bochnia?utm_source=addthis&fbclid=IwAR2pyBtqAmuiohZLJHcLkPk6mKIuiXITKeF2qOpb7b25lE2vQIHhbY7MWyM#.XAaflYa-Hak.facebook

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group