Bez niewiadomych w Mirosławcu

24.11.2018   Autor: Michał Kępiński
---

W środę odbyła się pierwsza sesja nowej kadencji Rady Miejskiej w Mirosławcu. Przewodniczącym gremium został Piotr Czech, a jego zastępcą Paweł Krawczyk. Ślubowanie złożył nowy-stary burmistrz Piotr Pawlik. Jakie ma plany i co chce zrealizować w tej 5 letniej kadencji?

Nam się zawsze udawało współpracować, nie doprowadzać do jakiś różnic między radnymi, także liczę, że przede wszystkim będzie zgodna i pracowita. Przede wszystkim chcielibyśmy mocno postawić na seniorów i mocno postawić na nasze dzieci najmłodsze. Pomiędzy tymi dwoma takimi naszymi filarami mamy jeszcze temat gospodarki komunalnej, którą też chcemy realizować już samodzielnie od przyszłego roku z pomocą środków unijnych, także myślę, że będzie ładnie i bardziej kwieciście, a jeśli chodzi o seniorów i młodych będą mieli to co jest im potrzebne, czyli miejsca do realizacji swoich zadań - mówi Piotr Pawlik, burmistrz Mirosławca.

Piotr Pawlik ma o tyle ułatwione zadanie, że do rady wprowadził 13 na 15 radnych. W trakcie inauguracyjnej sesji radni i burmistrz odebrali zaświadczenia, złożyli ślubowanie i dokonali wyboru przewodniczącego rady. Został nim Piotr Czech, który tę funkcję piastował w poprzedniej kadencji. Radni wybrali również składy poszczególnych komisji.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group