Debata kandydatów na burmistrza Czarnkowa

13.10.2018   Autor: Redakcja
---

Za nami pierwsza z cyklu debat organizowanych przez Telewizję Asta. W specjalnie przygotowanym studiu dyskutowali kandydaci na stanowisko burmistrza Czarnkowa.

W polityczne szranki stanęli Jacek Klimaszewski z KWW Jacek Klimaszewski – Jeden Czarnków, Andrzej Tadla z KWW Jutro dla Czarnkowa, Piotr Pawłowski z KWW Czarnkowianie i Ewa Kozłowicz KW PSL. W pierwszej kolejności kandydaci przedstawiali jakie ich zdaniem są najważniejsze wyzwania stające przed miastem w nadchodzącej kadencji.

- W Czarnkowie jest parę spraw, które trzeba załatwić i tak może po kolei. Pierwsza sprawa to jest odnowienie parku Staszica. W tej chili wygląda on powiedzmy bardzo źle - mówił Jacek Klimaszewski.

Najwięcej emocji wywołały pytania wzajemne kandydatów. W tej rundzie każdy z uczestników debaty miał okazje zakwestionować założenia programu wyborczego kontrkandydatów.

" target="_blank">

Kandydaci dyskutowali również na temat wydatkowania funduszy w ramach tegorocznego budżetu.

- Myśmy jako samorząd stanęli przed wyborem rewitalizacja parku czy budowa szkoły i dostosowanie szkoły nr 2 do reformy która nas zaskoczyła. Jak by Pan się zachował? Co by Pan wybrał w tej sytuacji? Co było ważniejsze park czy szkoła - pytał Andrzej Tadla.

Jacek Klimaszewski z kolei zdecydował się przepytać swoją kontrkandydatkę z wiedzy o drogownictwie.

- Proszę wymienić jakie mamy powiatowe i jakie wojewódzkie.
- Droga wojewódzka to droga 178 i 181, droga powiatowa to np. ulica Gdańska. Co mam jeszcze podać?

Kandydaci zwracali uwagę też na drobniejsze problemy miasta. Piotr Pawłowski pytał np. o wewnętrzne drogi dojazdowe, które są jego zdaniem traktowane przez miasto po macoszemu.

- Chciałbym usłyszeć deklarację, jakie podejmie Pan kroki w tym kierunku pozytywnie przestrzeń wokół miasta. Czy podejmie Pan ten problem? Czy go rozwiąże? Czy zarezerwuje Pan środki na obsługę tych małych ale ważnych zadań. Czy wywiąże się Pan ze swoich słów, bo do tej pory nie udało mi się tego w radzie uzyskać.

Przez cały tydzień odbywać się będą kolejne z cyklu debaty kandydatów na stanowiska burmistrzów największych miast regionu. Już dzisiaj debata o Chodzieży, w przyszłym tygodniu dyskutować będą kandydaci z Trzcianki, Wałcza, Złotowa i Piły.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group