Kto zostanie burmistrzem Trzcianki?

07.10.2018   Autor: Redakcja
---

Trzech kandydatów ubiega się o fotel burmistrza Trzcianki. W głosowaniu zmierzą się urzędujący obecnie Krzysztof Czarnecki, zastępca dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury Krzysztof Jaworski oraz powracający do politycznej gry były burmistrz Marek Kupś.

Zdaniem obecnego burmistrza Trzcianki Krzysztofa Czarneckiego ostatnie lata były dla miasta bardzo udane. Do swoich największych sukcesów zalicza nie tylko wiele zrealizowanych inwestycji ale też wprowadzenie zgody w skłóconej do tej pory radzie miasta.

- Spotykam się, rozmawiam, wsłuchuję się w głosy płynące od naszych mieszkańców i na tej podstawie wszystkie decyzje które były przedstawiane radzie miejskiej Trzcianki, wszystkie propozycje dotyczące realizacji budżetu były zawsze jednogłośnie przyjmowane - podkreśla Krzysztof Czarnecki, burmistrz Trzcianki.

Do walki o stanowisko burmistrza staje również Marek Kupś, który pełnił już tę funkcję w latach 2002-2012. Chce on wykorzystać swoje doświadczenie w kierowaniu Trzcianką, aby zmienić sposób zarządzania miastem, w którym jego zdaniem nie wszyscy mieszkańcy są wysłuchiwani przez władzę.

- Startuję w poczuciu odpowiedzialności za to miasto. Jak mówiłem przed chwilą 19 lat kierując różnymi instytucjami w tym dwoma najważniejszymi instytucjami starałem się aby miasto wyróżniało się od miast okolicznych przed wszystkim pewnymi procesami gospodarczymi i społecznymi i to nam się udawało - oznajmia Marek Kupś, kandydat na burmistrza Trzcianki

Zmiany w sposobie zarządzania miastem chce również Krzysztof Jaworski, członek rady miejskiej w Trzciance i zastępca dyrektora w Młodzieżowym Domu Kultury. Chciałby on sprawić aby decyzje podejmowane przez burmistrza i radę miasta były bardziej przejrzyste i uwzględniały opinie wszystkich mieszkańców.

- Bardziej podchodzę do kandydatury mojej jako do zmiany stylu zarządzania i chciałbym wdrożyć budżet obywatelski przede wszystkim i współdzielić te zarządzanie z mieszkańcami, tak ażeby w jak największym stopniu to mieszkańcy, grupy społeczne, organizacje społeczne mogły o tym naszym planie na przyszłość współdecydować - zapowiada Krzysztof Jaworski, kandydat na burmistrza Trzcianki

Już 15 października o godzinie 18:30 na antenie telewizji ASTA odbędzie się debata z udziałem kandydatów, w trakcie której będzie można bliżej zapoznać się z ich wizją Trzcianki. O tym kto zostanie burmistrzem miasta wyborcy zdecydują 21 października.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group