Światełko na jesień - akcja dla cyklistów

28.09.2018   Autor: Redakcja
---

Tysiąc kompletów oświetlenia ledowego na rowery trafi do pilan podczas akcji „Światełko na jesień”. Akcja już w niedzielę w godzinach od 16 do 18 na placu przed wejściem do Galerii VIVO (od strony PKP).

Będziemy edukacja na temat bezpiecznej jazdy rowerem, dodatkowo tysiąc rowerów zostanie wyposażonych w komplet przedniego i tylnego oświetlenia ledowego.

- W mieście powstaje coraz więcej dróg rowerowych, a pilanie coraz częściej korzystają z tego ekologicznego środka komunikacji. Okazuje się, że chętnie jeździmy rowerem nie tylko wiosną i latem, ale także jesienią, a nawet zimą. Oczywiście każdy rower powinien być wyposażony obowiązkowo w oświetlenie o każdej porze roku. Poprzez akcję chcemy zwrócić uwagę mieszkańców, że dla ich bezpieczeństwa powinni wyposażyć swoje rowery w światełko - mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

Podczas akcji „Światełko na jesień” będzie można też oznakować rower. Tym zajmie się policja, a strażnicy miejscy będą pokazywać, jak udzielać pierwszej pomocy, a zasady ruchu drogowego przypomną pracownicy WORD. Dodatkowo będzie można wypożyczyć adaptery pasów bezpieczeństwa dla kobiet w ciąży. Będą też atrakcje dla dzieci.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group