Festiwal Teatrów Światła na Placu Aniołów

14.09.2018   Autor: Michał Kępiński
---

Plac Staszica zamieni się w Plac Aniołów. Wszystko za sprawą Festiwalu Teatrów Światła i występu francuskiej grupy Gratte Ciel. Spektakl był już prezentowany w Polsce podczas toruńskiego festiwalu w 2017 roku.

- W sobotę będzie jedna wielka pajęczyna lin, która się pojawi nad placem i plac zamieni się w plac aniołów, a to za sprawą tego, że spadnie na nas tona pierza. Trochę mówimy o czym ten spektakl będzie, ale dramaturgia, opowieść w wykonaniu 21 artystów. Będą cyrkowcy, aktorzy, alpiniści i linoskoczkowie i to wszystko zdarzy się w jednym miejscu
- zaprasza Stanisław Dąbek, dyrektor Regionalnego Centrum Kultury w Pile.

Festiwal Teatrów Światła odbędzie się w Pile 14 i 15 września. W piątek o godzinie 20.00 na placu Konstytucji 3 Maja przejdzie barwny korowód połączony z prezentacją iluminacji przestrzeni miejskich. O 21.00 koncert z latającego balonu z udziałem Weroniki Kober, Pauliny Grabarz-Szmajda, Krzysztofa Zimnego i Adama Rogali.

W sobotę natomiast o godz. 21.30 wspomniany występ francuskiej grupy Gratte Ciel. W czasie spektaklu na płytę placu Staszica spadnie tona pierza. Po występie organizatorzy zapraszają do wspólnego sprzątania. Każdy, kto zaangażuje się w wydarzenie i zbierze określoną ilość białego puchu otrzyma kupon uprawniający do odbioru specjalnie uszytej poduszki przez pracowników Zakładu Aktywności Zawodowej w Pile.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group