Ablacja jest już wykonywana w pilskim szpitalu

07.07.2018   Autor: Michał Kępiński
---

To co do tej pory było tylko w sferze marzeń stało się faktem. W Szpitalu Specjalistycznym w Pile wykonano pierwsze, refundowane zabiegi ablacji, czyli metody leczenia zaburzeń rytmu serca. To duża szansa, a przede wszystkim korzyść dla pacjentów, którzy do tej pory musieli jeździć do szpitali w Bydgoszczy i Poznaniu.

Zabiegi niezwykle nowoczesne, bardzo, bardzo drogie, dlatego się tak strasznie cieszymy, bo one są refundowane w ramach NFZ. Niektóre zabiegi kosztują ponad 30 tysięcy złotych, a całość pobytu znacznie więcej. Jest to na pewno krok milowy, będziemy leczyć cały szereg tych zaburzeń rytmu. Zaczynamy od prostszych, a skończymy na najbardziej trudnych za kilka miesięcy - zapowiada Krzysztof Karpiński, ordynator oddziału kardiologii Szpitala Specjalistycznego w Pile.

Ablację wykonuje się, aby leczyć arytmię serca, czyli jego nierówne bicie. Zabieg wykonuje się za pomocą długich i cienkich elektrod ablacyjnych. Po uprzednim znieczuleniu miejscowym wprowadza się igłę do tętnicy lub żyły udowej. Przez igły wprowadza się do serca elektrody, które są podgrzane do temperatury około 60 stopni Celsjusza. Zabieg ma wysoką skuteczność i wiąże się z krótkim pobytem w szpitalu.

Pilska placówka od miesiąca z powodzeniem przeprowadza ablację. Zabieg przeszło ośmiu pacjentów. Szpital Specjalistyczny jest w stanie przeprowadzić do 15 ablacji miesięcznie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group