Staniki dla Afryki również w Pile

01.07.2018   Autor: Artur Maras
---

Staniki dla Afryki – to akcja zainicjowana przez poznańską lekarkę ginekolog. Rozpoczęła się w Poznaniu a teraz trafiła do Piły. Biustonosze dla mieszkanek Madagaskaru będą zbierane w dwóch miejscach w mieście. Jak przekonują inicjatorzy niewielkim kosztem można pomóc potrzebującym na drugiej półkuli.

Staniki dla Afryki w Pile jest to trzecia akcja po Poznaniu i Złotowie. W październiku te staniki trafią z powrotem po całej zbiórce do Poznania, gdzie będzie przeprowadzona segregacja czyli podział na rozmiary, będą zapakowane i pod koniec października te staniki jadą na Madagaskar. - mówi  Joanna Przybył koordynatorka akcji „Staniki dla Afryki” w Pile

Gdzie brakuje niemal wszystkiego. Losem Malgaszów przejęła się m.in. poznańska ginekolog Anna Paczkowska, która od lat jeździ tam na misje. Jednym z jej pomysłów jest właśnie wspomniana akcja. Wspierają ją także inne Poznanianki i Złotowianki. Te ostatnie przekazały już ponad czterysta sztuk biustonoszy dla madagaskarskich kobiet. W Pile zbiórka potrwa do końca września.

Staniki wyprane i w dobrym stanie można oddawać w dwóch miejscach na małym ryneczku w lokalu Współdzielni oraz do sklepu z bielizną Bieltex na Targowisku Miejskim. Wcześniej informowaliśmy o prowadzonej akcji w Złotowie.

https://www.asta24.pl/2018/06/17/staniki-dla-afryki-zlotowie/

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group