Śmieciowy konflikt

01.07.2018   Autor: Jakub Sierakowski
---

Konflikt o śmieci w Złotowie. W rolach głównych występuje Spółdzielnia Mieszkaniowa „Piast” i Związek Gmin Krajny. Stawka jest niemała, bo kością niezgody jest ponad 600 tysięcy złotych.

Spór zaczął się dwa lata temu. To właśnie wtedy Związek Gmin Krajny przeprowadził kontrolę w nieruchomościach należących do spółdzielni i wystąpił do niej z prośbą o wyjaśnienie kwestii składanych deklaracji segregacji śmieci przez lokatorów.

Chodziło o to, że na podstawie oświadczeń, które składali mieszkańcy, składaliśmy jedną deklarację dla osób, które segregują i drugą na osoby, które nie segregują. Związek Gmin Krajny stwierdził, że jest to nieprawidłowe, w związku z czym wszczął postępowanie, którego konsekwencją było wydanie decyzji we wrześniu 2016 roku. - mówi Wojciech Buczek, prezes SM „Piast” w Złotowie

Według której, na spółdzielnię nałożono opłatę wyrównawczą w wysokości około 650 tysięcy złotych. Zdaniem Związku Gmin Krajny, część lokatorów mimo deklaracji, nie segregowała odpadów. Sprawa trafiła do Samorządowego Kolegium Odwoławczego, które uchyliło decyzję ZGK. Mimo próśb spółdzielni o umorzenie opłaty wyrównawczej, Związek Gmin Krajny był w tej kwestii nieustępliwy. Co więcej, stawka za śmieci musiała zostać ujednolicona – od ponad 1,5 roku wynosi 15 złotych, co nie wszystkim mieszkańcom się podoba.

Mimo że sprawa ponownie trafiła do Samorządowego Kolegium Odwoławczego, prezes spółdzielni deklaruje wolę współpracy. Niewiadomo, jak wygląda to w przypadku ZGK – dyrektor biura Andrzej Ruta odmówił wystąpienia przed kamerą.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group