Młodzieżowe ściganie przy Bydgoskiej

15.05.2018   Autor: Redakcja
---

Przed nami III runda Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Wielkopolski. Na torze w Pile oprócz gospodarzy kibice zobaczą zawodników z Gniezna, Zielonej Góry, Gorzowa, Ostrowa oraz Leszna. Początek imprezy zaplanowano na godzinę 16. Biletem wstępu na zawody będzie program w cenie 5 zł lub całoroczny karnet.

Do tej pory rozegrano dwie rundy MDMW. Pierwsza z nich odbyła się w Zielonej Górze, gdzie zwyciężyli żużlowcy Car Gwarant Start Gniezno. Drugie miejsce zajęli miejscowi, a komplet punktów w czterech startach wywalczył Alex Zgardziński. Trzecia lokata należała do gorzowian. Przedstawiciel Polonii (startował tylko Jarosław Osyczka) z dorobkiem siedmiu punktów zajął ostatnią pozycję. W drugiej rundzie na torze w Lesznie, górą był Falubaz. Kolejne lokaty zajęły kluby z Gorzowa i Ostrowa. Pilanie, tym razem w trzyosobowym składzie, zgromadzili na swoim koncie osiem oczek, co ponownie nie pozwoliło im pokonać żadnego z rywali.

Wtorkowe zawody w Pile będą szansą na poprawę dotychczasowych wyników juniorów Polonii. W zestawieniu podopiecznych Tomasza Żentkowskiego i Piotra Śwista znalazł się duet startujący regularnie w lidze – Patryk Fajfer, Paweł Staniszewski. Przy Bydgoskiej wystąpią także Oskar Rowecki oraz Piotr Gryszpiński. Pozostałe zespoły awizowały mocne składy. W ekipie Cash Broker Stali Gorzów pojedzie, dobrze spisujący się na pilskim owalu, Alan Szczotka oraz powracający po kontuzji Hubert Czerniawski. Zielonogórzanie stawiają na najbardziej doświadczonych zawodników w osobach Sebastiana Niedźwiedzia oraz wcześniej wspomnianego Zgardzińskiego. Niespodzianką może być start Jaimona Lindsey'a, który reprezentuje Fogo Unię Leszno.

III runda Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Wielkopolski zapowiada się interesująco. Młodzi zawodnicy zawsze chcą pokazać się z jak najlepszej strony. Część z nich walczy o miejsce w składzie na ligowe zmagania, które już w najbliższy weekend. Żużlowcy Euro Finannce Polonii Piła zmierzą się na własnym torze z podopiecznymi trenera Janusza Ślączki, ekipą Orła Łódź. Początek tej rywalizacji w piątek, 18 maja o godzinie 17:30. Transmisję z meczu przeprowadzi telewizja Eleven.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group