Pożar zabrał im dom

07.04.2018   Autor: Jakub Sierakowski
---

Pożar domu rodzinnego w Czernicach. W zamieszkałym przez 9 osób budynku, zapaliło się poddasze. Akcja gaśnicza stanowiła bardzo duże wyzwanie dla strażaków.

-Zgłoszenie dotyczyło pożaru poddasza, ale bez konkretnych objawów zewnętrznych – było silne zadymienie. Siły i środki, które się tam na miejsce udały, potwierdziły to zdarzenie na poddaszu, częściowo zadymione wewnątrz i na zewnątrz. Działania były bardzo utrudnione, skomplikowane - tłumaczy st. asp. Kazimierz Wiebskowski, oficer prasowy KP PSP w Złotowie.

 

" target="_blank">

Wszystko przez to, że pożar rozprzestrzeniał się w zamkniętej przestrzeni – w nadbudówce z płyt kartonowo-gipsowych i wielowarstwowego, drewnianego stropu. Akcja gaśnicza wymagała rozbierania elementów poddasza, zarówno wewnątrz, jak i z zewnątrz. W celu zlokalizowania wszystkich źródeł pożaru, użyto także kamery termowizyjnej. Akcja strażaków trwała 5 godzin. Wzięło w niej udział około siedemdziesięciu strażaków, którzy przez duże zadymienie poddasza, zużyli ponad osiemdziesiąt butli z powietrzem. Na numer konta 84 8944 0003 0002 4325 3000 0020, można wpłacać środki na rzecz poszkodowanej rodziny, wpisując w tytule przelewu „darowizna dla rodziny Gołka”.

Przeczytaj więcej o: pożar, imigw, pożar czernice,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group