Obok Lunaresa będzie studio filmowe [PRIMA APRILIS]

01.04.2018   Autor: Redakcja
---

Produkcja filmu „Powstanie Wielkopolskiego. Bitwa o Chodzież” przyniesie dodatkowe korzyści dla miasta. Po udziale Roberta Gulaczyka w tej produkcji - Piłą, jako miejscem odpowiednim do kręcenia filmów zainteresowała się łódzka filmówka.

Łódzka szkoła filmowa chce w Pile, na lotnisku wybudować studia filmowe.

- Przy okazji nawiązaliśmy kontakt, z osobami z którymi współpracowały z nami, a są absolwentami łódzkiej szkoły filmowej uruchomiły swoje kanały i dzięki ich kontaktom udało się również pozyskać łódzką szkołę filmową do utworzenia w Pile wielkiego studia filmowego na terenie pilskiego lotniska - tłumaczy Paweł Różycki, reżyser i scenarzysta.

Obiekt należy już do miasta, a więc łatwiej będzie się można porozumieć z jednym gospodarzem, a miasto wydaje się być przychylne temu pomysłowi. Jeszcze dwa lata temu nikt by nie uwierzył, że na pilskim lotnisku powstanie analogowa baza kosmiczna, a dziś znana jest w całym kraju, a nawet w Europie.

Podobnie może okazać się z tym studiem, a warunki są dobre, bo jest też miejsce do kształcenia kadr z technologii filmowych.

- Z przyjemnością mogę potwierdzić, że prowadzone są rozmowy z łódzką szkołą filmową i w tej chwili mogę już potwierdzić, że Warner Bros też z dużym zainteresowaniem przyjął tą wiadomość. Wszystko stąd, że "Twój Vincent" zdobył ogólnoświatową sławę i Robert Gulaczyk jest z naszego regionu
- mówi Paweł Owsianny z Nadnoteckiego Instytutu UAM w Pile.

Aktor, który już wziął udział w produkcji TV ASTA o Powstaniu Wielkopolskim rozważa nawet przeprowadzenie się na powrót do Piły - jeśli oczywiście uda się te studia pobudować.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group